Хотіли як гірше. Лейблу «Made in Germany» 125 років

Лейбл «Made in Germany», котрий нині є гарантією високої якості товару, придумали не у Німеччині і не для того, аби позначати добрий крам.

Фото: www.matador.de

125 років тому, а саме 23 серпня 1887 року, у Великобританії набув чинності закон, відповідно до якого кожна індустріальна нація, яка хотіла торгувати з Британією, мала вказувати на своїх виробах їхнє походження. В такий спосіб британці сподівались захистити свій ринок від конкурентів, а споживача – від підробок.

«Таке нововведення було спрямовано передусім на Німеччину, оскільки німців підозрювали у підробці британської продукції, — розповів Deutsche Welle історик Вернер Абельсгаузер з Університету Білефельда. — І в першу чергу це стосувалося ножиць і ножів із Золінґена, але також саксонських машин».

Та сподівання британців не справдились — лейбл «Made in Germany» став ознакою особливо високої якості. Та сталося це не одразу, а лише після Другої світової війни. Саме тоді стало зрозуміло, що Німеччина на відміну від США робить ставку на якісну, орієнтовану на конкретного споживача продукцію, а не на випуск масового товару, каже Абельсгаузер.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top