Целулоїдна ностальгія. 10 іграшок родом з СРСР

Нема такої комірчини, в запилюженому кутку якої не завалялася б якась стара радянська іграшка — лялька, обстрижена “під бокс” юним перукарем, ведмідь без ока чи пластмасовий космонавт. “Закупи” вирішили дізнатись, за які гроші можна нині купити чи продати дитячі спогади та взялися вивчати асортимент інтернет-барахолок.

Фото: www.oldmos.ru

І знайшли там багато цікавого.

1. Лялька

Мрія кожної радянської дівчинки. Найбажанішою була німецька лялька з довгим волоссям, з яким можна було експериментувати, доки на голові в ляльки не лишався короткий їжачок. Але німецькі ляльки в часи дитинства нинішніх 30-річних в звичайному магазині не залежувалися. Доводилось вдовольнятись радянськими. Найприкріше було отримати на уродини ляльку з пластмасовим волоссям. Хоча майбутнім дизайнерам було байдуже — їх більше хвилювало, аби вдома було вдосталь старих маминих суконь та спідниць, аби шити нове вбрання для радянських “барбі”.

Популярними були ляльки в національних строях — наприклад, україночки з віночком чи стрічкою на голові, у запасці та вишиваній сорочці. На Аукро таку можна придбати й нині — за 550 гривень. Загалом ціни на ляльок коливаються від 400 до 1600 гривень.

2. Пупс

Якщо велику ляльку пасувало дарувати на день народження, то ось таких малих целулоїдних пупсів бабці та дідусі могли купувати своїм онучкам чи не щотижня. Їх продавали голими, тож споряджати костюм для пупсів доводилось самотужки. Тут в діло йшли старі шкарпетки чи підколінки — достатньо було відрізати верх, вирізати в ньому дві дірки і вуаля — модна сукня-футляр чи туніка з розлогим коміром готова.

Коштували такі пупси в радянські часи копійки, нині цю симпатичну парочку продають на інтернет-аукціоні за 400 гривень. Але можна знайди і дешевших пупсів — за 20 гривень на Torg.ua.

3. Паперова лялька

В кого був багатий гардероб, так це в паперових ляльок. У ляльки з фото є магнітики, завдяки яким одяг кріпиться до тіла ляльки. Коштує вона тих самих стандартних 400 гривень. Хоча є набори паперових ляльок і за 1600 гривень.

4. Плюшевий ведмідь

Якщо порівняти з нинішнім засиллям плюшевих ведмедиків, мавп, жаб, цуценят, слоненят та котиків на полицях дитячих магазинів, то в часи СРСР м’яких іграшок майже не було. Але ось такий важкезний короткострижений ведмідь з маленькими очима жив в кожній другій квартирі, де були діти.

Медвідь добротний, а коштує лише 1000 гривень.

5. Пластмасовий Буратіно

Радянські іграшкові фабрики виготовляли незліченну кількість ось таких пластмасових іграшок — починаючи від героїв казок на кшталт Буратіно і закінчуючи космонавтами, айболитями та балеринами. Нині таку іграшку можна купити за 50-500 гривень, залежно від впевненості продавця в унікальності свого краму.

 

6. Залізниця

Блакитна мрія кожного радянського школяра. Краще, якщо залізниця була німецька, але радянська теж підходила. Головне, щоб поїзд сам їздив. Втілити свою дитячу мрію можна хоч зараз і лише за якихось 600 гривень.

7. Машинка

Зазвичай радянські машинки робили з пластмаси, але траплялись і ось такі металеві. Машинку, що на фото, виготовили в 60-х роках. І хоч на вигляд вона трохи підтоптана, продавець просить за неї 900 гривень. Схоже, таки рідкісна машинка.

8. Ведмедик-танцюрист

Ведмедик оживає, якщо у дірку в його спині вставити ключик і кілька разів прокрутити. І ніяких тобі батарейок чи акумуляторів. Ось такий дружній до довкілля ведмедик з 50-х років минулого століття. І коштує тих самих стандартних 400 гривень.

9. Бембі

За словами продавця, оленятко виготовлене у 60-х роках. Схоже, творців цієї іграшки надихав діснеївський мультик, та все ж вони додали до образу беззахисного оленятка щось своє, радянське – очі тваринці зробили маленькими, хоча в мультфільмі вони були величезні. Коштує радянський Бембі 800 гривень.

10. Олов’яні солдатики

Солдатики серед інших іграшок виявились найдешевшими. Набір з п’яти рядових продають на Аукро за 80 гривень. Але трапляються екземпляри і по 5 гривень. Ось така найдоступніша іграшка з флером ностальгії за дитинством.

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top