На довірі. Як перевірити надійність онлайн-крамниці

Невеликі та маловідомі онлайн-крамниці можуть запропонувати своїм покупцям товар, який не знайдеш у інтернет-магазинах з хорошою репутацією, або привабливіші ціни. Та від маловідомих онлайн-магазинів всього можна чекати. Блог SvitStore радить, на що варто звернути увагу, аби відрізнити надійного онлайн-продавця від віртуального пройдисвіта.

Дизайн

Оформлення в стилі «мій перший досвід у веб-дизайні» має вас насторожити. Нині, аби зробити пристойний сайт, зовсім не обов’язково наймати дорогого фахівця. Сайт-саморобка, котрий не містить й натяку на те, що хтось намагався привести його до ладу, в умовах жорсткої конкуренції просто не виживе.

Хостинг

Вочевидь жоден серйозний магазин не буде розміщуватись на публічному безкоштовному хостингу. Такий магазин не матиме URL в стилі bestshopever.narod.ru. Інформацію про власника ресурсу, час його (ресурсу) існування та інших даних про сайт можна перевірити через сервіси на зразок nic.ru, ripn.net. В такий спосіб можна дізнатись багато цікавого про особу, якій ви маєте намір віддати свої гроші.

Перевірка у базах даних

В Інтернеті вже давно існують ресурси, що акумулюють інформацію про нечесних продавців. Перед тим, як звернутися до чергового новоявленого інтернет-магазину, перевірте, чи не встиг він вже засвітитися на ресурсі на зразок scambook.com.

Контакти та підтримка

Серйозний магазин обов’язково подбає про власний корпоративний поштовий сервіс. Контактна електронна адреса такого магазину виглядатиме як “support@ім’я_магазину.com” чи  “client@ім’я_магазину.com”. Не варто довіряти магазину, у якого все контактні поштові скриньки розміщені на публічних сервісах @mail.ru чи @gmail.com. Вас також має насторожити, якщо магазин надає «допомогу і підтримку» виключно через інтернет-месенджери (ICQ, всілякі онлайн-чати) чи Skype.

Способи оплати

Часто магазини пропонують оплатити покупку лише дебетовою чи кредитною банківською картою, ігноруючи при цьому зручний та надійний для покупців PayPal. Ну що ж, не варто зайвий раз ризикувати, це проблема магазину.

Відгуки

Можливо, навіть якщо магазин зовсім новий, в мережі вже є відгуки про якість його роботи. Не полінуйтеся витратити трохи часу на пошук відповідної інформації. Також не соромтеся питати про цікавий вам ресурс на тематичних форумах.

Контрольний дзвінок

Безпосередньо перед покупкою спробуйте уточнити незрозумілі вам деталі регламенту роботи сайту в службі підтримки. Таким чином ви заздалегідь дізнаєтесь, чи готові в магазині допомагати клієнтам і вирішувати їх.

За матеріалами SvitStore
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top