Бездумний вибір. Куди дивляться покупці

Як жорстоко помиляються ті, хто вважає себе раціональним покупцем, котрий робить вдумливий вибір у супермаркеті. Ваші очі обирають за вас значно частіше, ніж ви думаєте, кажуть вчені.

Фото: telegraph.co.uk

Пункт про те, що найдорожчі товари в супермаркетах завжди викладають на рівні очей покупців — це must have будь-якої статті, що розвінчує хитрощі мерчандайзерів та допомагає читачам уникнути щедро розставлених у супермаркеті пасток. Зазвичай він супроводжується порадою придивитись до товарів, розміщених вище та нижче поля зору покупця, оскільки ті можуть виявитись дешевшими, ніж товари, котрі впадають в око одразу.

Маленькі хитрощі мерчандайзерів отримали наукове підгрунтя. Група дослідників під керівництвом професора Університету Конкордія у Монреалі Онура Бодура [Onur Bodur] виявила закономірність — споживачі найчастіше обирають продукти, котрі лежать в центрі полиці у супермаркеті чи їх візуального поля, повідомляє Journal of Consumer Research. І вони навіть не уявляють, наскільки важливим для їх вибору є розміщення товару на полицях.

Професор Онур Бодур та його колеги з бізнес-школи Астона (Британія) та HEC Paris відтворили стелажі магазину в лабораторних умовах і спостерігали за візуальною поведінкою учасників експерименту, поки ті робили вибір продуктів. Дослідники використовували спеціальний пристрій для стеження за рухами очей під час вибору.

Виявилось, що піддослідні споживачі, як правило, концентрували погляд на продукті, розміщеному в центрі полиці, особливо в останні кілька секунд перед тим, як зробити остаточний вибір. Крім того, дослідження показало, що споживачі не пам’ятають, як фокусували свій погляд на одному, центральному продукті перед покупкою. Висновки дослідження стосуються ситуацій, коли покупець має справу з невідомими йому брендами товарів. І для чого мені це знати, спитаєте ви? «Якщо ми не знаємо, що вся наша увага зосереджена на центрі, ми можемо зробити поганий вибір», — каже професор Бодур.

За матеріалами The Globe and Mail
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top