Креветки аll inclusive

Якщо дуже хочеться креветок, а вдома немає води — не біда, виробники цього смачного та поживного продукту подбали про те, аби вам було в чому їх зварити. У більшості із семи перевірених «Тестом» торгових марок морожених креветок льодяної глазурі не менше, ніж самих креветок.

Та почнемо із доброї звістки — випробування на вміст важких металів усі тестовані креветки пройшли успішно. Причому як відповідно до ліберальних українських норм, так і значно суворіших норм Євросоюзу. Приміром, в Україні допустимий вміст свинцю в продуктах харчування становить 10 мг/кг, у ЄС — рівно удвадцятеро менше, 0,5 мг/кг. Лише двом виробникам варто уважніше стежити за якістю сировини — вміст свинцю у креветках ТМ «Бухта изобилия» та Polar Star на межі європейської норми.

Органолептичні якості креветок теж виявились на висоті — усі вони отримали від дегустаторів оцінки «відмінно» та «добре». А от коли вміст пакетів розморозили, виявилось, що виробники не соромляться продавати покупцям воду за ціною креветок. За українськими нормами (ДСТУ 4440:2005 «Креветки морожені»), льодяної глазурі має бути не менше, ніж 2% від ваги креветок. Верхню межу законодавство не вказує, чим і користуються виробники. Найбільш захланним виявився продуцент креветок Polar Star — у пакеті з продуктом виявилось 63,2% льоду. У креветках SKANDINAVIKA та De Luxe справи були не кращі – 56,3% та 53,3% води у продукті. Найменше води — лише третину від загальної ваги продукту — виявили у креветках торгової марки Flagman, хоча виробник на упакуванні декларує лише 20% води.

Інший важливий показник для креветок — це калібр або кількість креветок, котра поміщається в одному кілограмі. Що їх більше, то менші креветки і відповідно нижча їх ціна. Виробники креветок Vici та Polar Star трохи прикрасили дійсність — їхні креветки виявились меншими, ніж заявлено на упакуванні. За надмір льоду та некоректну інформацію про калібр товари отримали нижчі бали, навіть попри непогані смакові властивості самих креветок.

5star

Flagman

Виробник:
вироблено в Китаї,
імпортер – “Міжнародна група
морепродуктів”

Ціна за 100 г: 9,85 грн

Вміст льоду: 33,3%

4star

Акула

Виробник:
ТОВ “Лідер” (Україна)

Ціна за 100 г: 5,55 грн

Вміст льоду: 43,8%

Бухта изобилия

Виробник:
ТОВ “Подольська гавань” (Україна)

Ціна за 100 г: 4,96 грн

Вміст льоду: 42,5%

VICI

Виробник:
ТОВ “Субланд Україна”

Ціна за 100 г: 5,79 грн

Вміст льоду: 47,4%

3star

De Luxe

Виробник:
ПП “АСС” (Україна)

Ціна за 100 г: 5,34 грн

Вміст льоду: 53,3%

SKANDINAVIKA

Виробник:
ТОВ “Асканія Фроузен Фуд”
(Україна)

Ціна за 100 г: 5,75 грн

Вміст льоду: 56,3%

2star

PolarStar

Виробник:
ТОВ “Асканія Фроузен Фуд”
(Україна)

Ціна за 100г: 4,87 грн

Вміст льоду: 63,2%

За матеріалами Центру споживчих експертиз “Тест”
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top