Увімкніть камеру. Покупцям дозволять знімати в магазинах

Споживачам більше не доведеться критися або вступати в дискусію з адміністрацією магазину, аби сфотографувати товар, що там продається. Але за умови, що депутати підтримають ініціативу регіонала Олександра Фельдмана.

Фото: 0629.com.ua

Нардеп вніс на розгляд парламенту законопроект, котрий має дозволити споживачам проводити фото- та відеозйомку в місцях продажу товарів та надання послуг. Він запропонував доповнити Закон «Про захист прав споживачів» новим пунктом, згідно з яким споживач матиме право проводити фото- та відеозйомку з метою забезпечення доказів у місцях продажу (надання) товарів, робіт, послуг, кредитів тощо, окрім випадків, передбачених законом, пише ЛігаБізнесІнформ.

За словами адвоката Кліма Братковського, це пов’язано із тим, що адміністрація магазинів часто забороняє своїм покупцям фотографувати чи знімати відео у місцях продажу, аби споживачі не змогли зафіксувати порушення їх прав. Адміністрація магазинів пояснює свої дії тим, що покупець має дотримуватись на території крамниці правил поведінки.

«Зазвичай зйомку проводять для того, аби зафіксувати факт продажу протермінованих товарів. Тому цей законопроект буде корисним як для журналістів і громадських активістів, так і для простих громадян», — відзначає адвокат.

Крамниці, що не чинять перешкод у фотографуванні на своїй території, стають героями місцевих новин. Як це сталося із донецьким супермаркетом «Обжора». Торік він офіційно дозволив знімати в торговому залі, про що свідчить піктограмка із зображенням усміхненого фотоапарата на дверях магазину. У більшості ж випадків покупцям, що мають бажання зробити фото у магазині, доводиться вступати в конфлікти з адміністрацією цих закладів.

За матеріалами ЛігаБізнесІнформ
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top