На вагу золота. На що можна обміняти золотий злиток

Фінансовий колумніст агентства Reuters Фелікс Салмон провів на вулицях Нью-Йорка незвичний експеримент, аби з’ясувати, чи є золото валютою. Експеримент став реакцією на заяву Метью Бішопа, редактора The Economist і автора низки книжок з економіки, про те, що золото як засіб оплати приймають всі, всюди і завжди.

Фото: www.observer.com

Маленький злиток золота виробництва Credit Suisse вагою 1 грам, ринкова вартість якого дорівнює приблизно 53 долари, Салмон спочатку спробував обміняти на ящик пива у вантажника. Але той відповів йому, що за таку трансакцію його і з роботи можуть звільнити. В поштовому відділення Салмону відмовили. Таку ж відповідь він отримав і в магазині іграшок Toys R Us на Таймс-сквер, спробувавши купити за грам золота іграшкового робота — продавці просто викликали охорону. Четверта спроба виявилась більш вдалою — Салмону вдалося купити три сендвічі з м’ясом лобстера у власника палатки з фастфудом NYC’s Best Hot-dogs.

Журналіст дійшов висновку, що золото не може бути валютою. По-перше, купити золотий злиток вартістю 53 долари за цих самих 53 долари не вдасться: виробник злитка встановить на нього вищу ціну, навіть в інтернет-магазині ціна 1-грамового злитка починається з 80 доларів. До того ж, якби в палатці з хот-догами того дня не було власника, який дозволив своєму підлеглому прийняти золото в якості оплати, Салмон лишився б голодним.

За матеріалами Reuters
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top