Поляки їдуть до сусідів за дешевим крамом

Така публікація могла б з’явитись у будь-якій львівській газеті. Замініть лише Зелов на Перемишль, а Слоньск на Шегині і вуаля — замітка на злободенну тему готова. Українці з прикордоння їздять на закупи до сусідніх польських міст, бо вважають тамтешні товари кращими за якістю та ціною. А поляки, що мешкають на кордоні з Німеччиною, проводять вихідні на закупах у німецьких прикордонних містечках, бо вважають польські товари надто дорогими і не дуже якісними. Замітка, що з’явилась на днях у gazeta.pl, так припала нам до душі, що ми вирішили перекласти її повністю.

Фото: claredunkle.com

Яйця, масло, какао, пральний порошок — донедавна основні товари ми купували у найближчому магазині. Сьогодні багато людей з прикордонних районів їздить на закупи до Німеччини. У чому причина? Тому що це дешевше, — пише gazeta.pl.  

Субота, торговий центр в Зелові. Всюди чути польську мову. На паркінґу кожне друге авто має польські номери. Німецькою майже ніхто не говорить.

— Ми приїхали на закупи. Передовсім за одягом, але й за продуктами теж, — каже Еміль Яковчук, житель Слоньска.

До Зелова він їздить регулярно, вибирає німецькі магазини через низькі ціни та кращу якість.

— Тиждень тому купив синові наплічник, хорошого виробника. Коштував 19 євро. Впродовж шкільного року син встиг зносити два наплічники, куплені в Польщі, кожен коштував понад 100 злотих, — розповідає пан Еміль.

— На вихідні тут дуже багато поляків, в суботу навіть більше, ніж німців, — каже касирка в супермаркеті.

На закупи до Зелова вибралася й пані Марта, мешканка Костшина-над-Одрою.

— Бачили скільки коштують яйця? 10 штук за 7 злотих. Тут купую на 2 злотих дешевше. Так само і з маслом. Плачу 90 центів за 250 г і впевнена, що їм масло, а не суміш жирів, — каже вона.

В Німеччині ми купуємо продукти харчування, алкоголь, одяг, взуття та побутову хімію.

 — Порошок, рідина для прання — все кращої якості, — каже Моніка Юшкєвіч зі Слоньска. — Коли роблю закупи в Зелові, завжди купую серветки та креветки, вони тут значно дешевші. До Берліну їздимо на сезонні розпродажі. Там можна знайти одяг більших розмірів, а у Польщі з цим проблема.

Плачу 90 центів за 250 г і впевнена, що їм масло, а не суміш жирів.

— Купуючи взуття у німецькому магазині, можу бути впевнена, що у випадку браку можу легко обміняти чи повернути його. У нас, якщо через тиждень відпаде підошва, кажуть, що то через неправильне використання, – додає пані Моніка.

Чому ми вважаємо за краще купувати у наших сусідів? Перш за все, приваблює нас якість та нижча ціна. Часто купуємо речі, котрих у нас немає.

— Основний продукт, якого не бракує в мене вдома, це какао Schovit. Мої діти його люблять і не хочуть нічого іншого. Приваблює також ціна. Пакет на 800 г коштує неповних 2 євро. У Польщі ціна трохи ліпшого какао схожа, але вага на третину меншу, — каже Моніка Моравєц з Костшина.

— Купую також спеціальні ганчірки для прання, що вбирають в себе фарбу з одягу, який може полиняти. Обійшла в Костшині всі магазини і ніде таких не знайшла, — запевняє пані Моніка.

Гжегож Пйонткєвіч вже два роки живе в Берліні. До Польщі приїжджає в середньому раз на два місяці.

— Вихідні у Польщі коштують мені дорожче, ніж у Берліні. Маю на увазі перебування у Мислібужі. У Варшаві було б ще дорожче, — каже. — Кілька місяців тому, роблячи закупи в польському магазині, виявив, що ціни деяких продуктів є такі ж або вищі (ніж у Німеччині — «Закупи»). Навіть ціни на паливо зрівнялися. То смішно, якщо порівнювати заробітки в обох країнах, – додає він.

За німецьким кордоном — дешевше

  Ціна у Німеччині Ціна у Польщі
Red Bull 3,60 4,99
Яйця, 10 штук 5,00 7,00
Банка тунця 3,70 3,99
Масло 3,70 (250 г) 4,99 (200 г)
Молоко, 1 л 1,90 1,89
Шинка, 200 г 5,40 5,99
Цукор, 1 кг 3,70 3,69
Кава Jakobs, 500 г 16,60 21,99
Шоколад Мілка 9,00 10,99
Твердий сир 5,40 (200 г) 3,39 (150 г)
 

Ціни в злотих.
Курс: 1 євро = 4,17 злотих

За матеріалами gazeta.pl
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top