Полякам радять запасатися харчами перед Євро-2012

Фото: www.zastavki.com

Ціни на продукти у польських містах — господарях Євро-2012 можуть зрости щонайменше на 10%. Подорожчають не лише пиво, горілка та закуски до них, а й хліб, молоко та мінеральна вода.

Велике свято м’яча, як називають вболівальники Євро-2012, може стати для мешканців центру міст, де відбуватимуться матчі, справжнім прокляттям. І йдеться не лише про корки на дорогах та натовпи туристів на вулицях міста. З цінами в магазинах, які знаходяться у центрі, теж виникнуть проблеми, пише Gazeta prawna.

— Тим, хто живе поруч із стадіоном, вокзалом, фан-зоною чи просто у центрі Варшави, Вроцлава, Гданська чи Познані, вартувало б запастися їжею заздалегідь. Під час Євро ціни в довколишніх крамницях можуть бути значно вищі, — зазначає у своєму коментарі для газет керівник Польської федерації харчових продуктів Анджей Гантнер.

Самі власники крамниць тим часом тішаться нагоді заробити і трохи підлатати бюджет, виснажений конкуренцією з мережевими супермаркетами. Вони сподіваються, що через корки містяни не ризикуватимуть їхати в супермаркети, що переважно знаходяться на околицях міст, а підуть на закупи до сусідньої крамниці.

«Значно вищі ціни» в розумінні поляків — це додаткові 10% до нинішньої ціни продуктів. Найбільше подорожчає, за прогнозами аналітиків, м’ясо — любителям літнього барбекю свинина обійдеться на третину дорожче, ніж зараз. Виростуть також ціни на алкоголь (переважно пиво та горілку), снеки, готові до вживання продукти, воду та продукти, що швидко псуються — молоко, кефір і хліб.

Тож може статися, що для деяких мешканців центру міст найкраще буде на час Євро виїхати в якусь глушину, звідки до найближчого стадіону сотні кілометрів. Додаткові витрати на проживання в якомусь пансіонаті компенсуються економією на продуктах, резюмує газета.

За матеріалами Gazeta prawna
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top