На п’ять. Найкращі марки замороженої піци

Заморожена піца, що продається у вітчизняних супермаркетах, цілком придатний до вживання продукт, до того ж смачний. До такого висновку дійшли фахівці Центру споживчих експертиз «Тест», ретельно дослідивши 8 піц. Лише один із тестованих зразків не пройшов випробувань і опинився на останньому місці в рейтингу з оцінкою «погано».

Фото: wikipedia.org

Фото: wikipedia.org

Для дослідження обрали піци із салямі. Усі зразки досліджували за стандартною схемою: упакування та маркування, фізико-хімічні та органолептичні показники.

Так виглядали зразки, перш ніж потрапили до п’єца:

Віденські булочки
Пікантна з перцем чилі

Премія
Неаполітанська

Три ведмеді
Don Pizzeron
Із салямі та грибами

Цезар
Квартет

Dr. Oetker
Ristorante Салямі

Vici
Italiano із салямі

Рондо Салямі

Країна
Салямі

Маркування: на дрібниці не розмінюємося

Жоден зі зразків не задовольнив дослідників якістю упаковки та маркування. Приміром, виробники піци «Віденські булочки», «Премія» та «Три ведмеді» детально розписали склад продукту, але забули вказати індекси харчових добавок, котрих в їх продукції немало. Виробник піци «Vici» не вказав, які саме трави і приправи він поклав до свого продукту, «Рондо» – забув про спеції, а «Dr. Oetker» — не вдавався в подробиці стосовно того, якими ароматизаторами та приправами він присмачував свою піцу. Але це дрібниці порівняно з «проколом» продуцента піци «Цезар» — на її упаковці харчова та енергетична цінність у російському та українському варіанті різняться.

Всіх переплюнув виробник піци «Країна», який виявився зовсім не педантом. Він забув вказати у складі свого продукту салямі та бекон з червоним перцем, хоча їх було видно через прозору упаковку. Ну а про те як готувати і в яких умовах зберігати піцу «Країна» покупцю доведеться хіба здогадуватись – виробник про це нічого не написав. Така неакуратність коштувала йому дорого – піца єдина з усіх отримала оцінку «незадовільно».

Найдорожча — не завжди найкраща

Стандартів на виробництво піци немає, тож у лабораторії кожен зразок розібрали на запчастини, зваживши окремо начинку, салямі та корж. Найщедрішими виявились виробники піци «Премія» та «Цезар» — начинки у них більше, ніж тіста (52,4% та 52,5% відповідно). Найскупішим виявився виробник піци «Vici» — начинка становить лише третину від ваги піци (36,8%).

Виробник піци «Країна» не пошкодував м’яса для свого виробу, поклавши поверх салямі ще кавалки бекону. Вийшла така собі піца по-українськи, де більше половини ваги припадає на ковбасні інгредієнти. Але й тут «Країна» схибила — замість обіцяних 520 грамів піца важила лише 460, що додало ще один мінус в її карму.

Висока ціна не завжди означає високу якість. У піці “Премія” начинки більше, ніж тіста, вона отримала оцінку “відмінно” від дослідників, а коштує майже вдвічі менше, ніж інші.

Дегустатори виявились не такими прискіпливими, як дослідники — усі піци їм смакували. Лише піца від «Dr. Oetker» була така собі на смак.

Загалом 4 піци отримали відмінну оцінку, ще 3 — оцінку «добре». І знов таки, як і у випадку з підгузниками, прямого зв’язку між ціною та якістю не виявилося. Оцінку «відмінно» отримала як дорога піца «Віденські булочки», так і дешева «Премія».

5star

Віденські булочки
Пікантна з перцем чилі

Виробник:
ТзОВ “Колос ЛТД” (Україна)

Ціна за 100 г: 9,68 грн

Премія
Неаполітанська

Виробник:
ТзОВ “Три ведмеді” (Україна)

Ціна за 100 г: 5,44 грн

Рондо
Салямі

Виробник:
“ТРК Алга” (Україна)

Ціна за 100 г: 6,28 грн

Три ведмеді
Don Pizzeron
Із салямі та грибами

Виробник:
ТзОВ “Три ведмеді” (Україна)

Ціна за 100 г: 8,04 грн

4star

Цезар
Квартет

Виробник:
ТзОВ “Морозко” (Росія)

Ціна за 100 г: 9,08 грн

Dr. Oetker
Ristorante Салямі

Виробник:
ТзОВ “Др.Оеткер Польща” (Польща)

Ціна за 100 г: 9,83 грн

Vici
Italiano із салямі

Виробник:
АТ “Палеасаре Калатостут” (Естонія)

Ціна за 100 г: 6,14 грн

2star

Країна
Салямі

Виробник:
ТзОВ “Край-2” (Україна) для власної мережі супермаркетів

Ціна за 100 г: 5,87 грн

Бонус для допитливих – детальні результати дослідження (PDF-файл).

За матеріалами Центру споживчих експертиз “Тест”

Отримуй новини від «Закупів» на свою електронну скриньку

Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top