Сирна війна українським покупцям на руку

Вітчизняні сироїди мають нагоду трохи зекономити — якщо Росія виконає свої погрози і закриє  ринок для українського сиру, ціни на цей продукт в українських супермаркетах впадуть на 5-10 гривень.

Обсяг експорту українського сиру в Росію експерти оцінюють в 64-70 тисяч тонн. Українським виробникам доведеться кудись прилаштувати п’яту частину своєї продукції. Відтак сири на українських прилавках можуть подешевшати. Але ненадовго, а головне — несуттєво.

На думку керівника аналітичного відділу Консалтингової агенції ААА Марії Колесник, зниження цін стосуватиметься лише продукції нижнього цінового сегменту. “Навряд чи до Росії експортували сири, котрі в нас продають по 70 гривень за кг, наприклад, “Радомер”. Йдеться скоріше за все про такі сорти, як “Російський” чи “Голландський”. До прикладу, сири по 60 гривень будуть продавати по 55 гривень”, — зазначає експерт у коментарі виданню “Сегодня”. З нею солідарний директор консалтингової компанії “Про Агро” Микола Верницький — за його прогнозами ціни знизяться на 5-10 гривень.

На початку року головний санітарний лікар Росії Микола Онищенко заявив, що український сир, який експортують до РФ, і не сир зовсім, а сирний продукт. У відібраних для перевірки зразках, за його словами, замість молочного жиру виявили пальмову олію. Українські сировари звинувачення росіян відкидають, запевняючи у відмінній якості своєї продукції. Однак останніх це не переконало — вони погрожують заборонити імпорт українського сиру вже на цьому тижні. Такий розвиток подій потягне за собою не лише приємне подешевшання українського сиру на внутрішньому ринку, а й соціальні проблеми — частина сироварів може лишитись без роботи.

За матеріалами Сегодня
Kolgot UA

Сподобалось? Поділіться із друзями

PinIt
Top